Krzysztof Antkowiak

  • Psalmy Józefa

Krzysztof
Antkowiak

Wokalista

Jeden z najciekawszych głosów w Polsce. Charyzmatyczny, urzekający i ciepły.
Pianista, wokalista, kompozytor i producent.
W wieku zaledwie 15 lat skradł serca opolskiej publiczności, a jego fenomenalnie wyśpiewany  utwór „ Zakazany owoc”, duetu Dębski- Cygan,  z miejsca  stał się przebojem wszechczasów.
Współpracował z cenionymi gwiazdami polskiej sceny, min. Edytą Górniak, Justyną Steczkowską , Grzegorzem Ciechowski.
W swojej podróży artystycznej ma  ponad tysiąc koncertów.
Przez 7 lat był wokalistą niezwykle  żywiołowego i wręcz nieziemskiego w swoim brzmieniu zespołu Drum Machina, z którym występował w kraju i za granicą. Koncertował również m.in. z  irlandzkim zespołem Gaelforcedanc.
Stworzony z Marcinem Domuratem  w 2015 roku projekt SIMPLEFIELDS został entuzjastycznie przyjęty  zarówno przez krytyków, jak i wielbicieli .
Kuba Wojewódzki okrzyknął ten projekt i płyta – wydarzeniem 2015 roku. Płyta rozeszła się zresztą błyskawicznie.
Jego występ na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie 2016  w duecie z Katarzyną Cerekwicą w przepięknie wyśpiewanym utworze ” Forever” mocno zapadł w pamięci.

W swojej twórczości Antkowiak wymyka się konwencjom.  Jego zmysłowy, charakterystyczny tembr głosu – wzrusza, porywa i ujmuje. Styl Krzysztofa, a właściwie przecinające się różne style muzyczne, wyznaczaj trendy i nowe brzmienia harmonii. W atmosferze, którą stwarza, z pewnością każdy odnajdzie subtelną cząstkę samego siebie.  W  urzekający i niepowtarzalny  klimat swoich koncertów, angażuje  słuchacza, widza…odbiorcę. Nikt nie zostaje obojętnym….

Dodatkowo Krzysztof ma zacięcie kabaretowe, co można zauważyć w materiale do najnowszej płyty, która ukaże się w kwietniu tego roku, w całości zagranej po polsku, Płyta z utworami Toma Waitsa, w przepięknym tłumaczeniu Romana Kołakowskiego i aranżacjach Krzysztofa. Debiut odbył się 24.07.2016 w Krakowie podczas trasy Lato z Radiem. (koncertu można posłuchać na stronie polskieradio.pl/zakładka Lato z Radiem/Krakow/Krzysztof Antkowiak