Marcin Jajkiewicz

  • Psalmy Józefa

Marcin
Jajkiewicz

Wokalista

Wokalista jazzowy, musicalowy, rozrywkowy.
Pierwszy polski odtwórca roli Georga von Trappa w polskiej realizacji musicalu „Dźwięki muzyki”. Artysta popularnego programu telewizyjnego „Jaka to melodia”. Bajkowy Hans w super produkcji Disneya „Kraina lodu” (wokal). Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Będąc wokalistą zespołu Button Hackers piosenką „Między nami” wyśpiewał pierwszą nagrodę na festiwalu Jedynki w Sopocie oraz drugą w Konkursie Międzynarodowym. Brał udział w wielu prestiżowych koncertach takich jak: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Święta Święta 4, I Ty Możesz Zostać Świętym Mikołajem, Dzień Kotana, Solidarni z Białorusią, Sportowiec roku 2011 (na tym koncercie śpiewał również w duecie z Kayah).

W wielu koncertach występował na jednej scenie m.in. z Edytą Górniak, Ryszardem Rynkowskim, Marylą Rodowicz, Justyną Steczkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Ewą Bem, Marią Sadowską, Krzysztofem Krawczykiem. Został zaproszony do współpracy przez polską divę panią Grażynę Brodzińską, z którą koncertują w teatrach i filharmoniach na terenie całej polski. Jest również wokalistą w zespole Marcina Wyrostka (laureata programu „Mam Talent”) „Tango Corazon Quintet”.

Chętnie angażuje się w inicjatywy chrześcijańskie: Koncert „Uwielbienie we Włocławku”, „Uwielbienie na Bemowie”, nagrał płytę „Rozwiń skrzydła” ku czci Michała Archanioła oraz wziął udział w „Oratorium Braniewskim” pod batutą  Piotra Pałki , a także „Święta przy Tobie chwila” na cześć Matki Boskiej Ostrobramskiej”. Wraz z zespołem „Wiarygodni” brał udział w Światowych Dniach Młodzieży 2016 w Warszawie a wraz z Marcinem Wyrostkiem oraz biskupem Antonim Długoszem, miał zaszczyt zaśpiewać przed Papieżem Franciszkiem na Jasnej Górze w Częstochowie.