Psalmy Józefa

O codziennych spotkaniach, miłości, odwadze i marzeniach…

Premiera płyty 25 marca 2017!!!

To niezwykła, pełna barw i różnorodności muzyczna opowieść o naszych spotkaniach, miłości, odwadze i marzeniach. Jednocześnie utwory obrazują codzienność świętego Józefa jako męża i ojca. Wszystko to w brzmieniach muzyki pop, rock – w najróżniejszych jej odcieniach.

Kompozytorem muzyki jest Jakub Tomalak, autorką tekstów – Monika Maśnik. Do współpracy zaprosili znanych wokalistów polskiej estrady m.in. Krzysztofa Antkowiaka, Marcina Jajkiewicza, Michała Szyca, Marzenę Ugorną, Martynę Jaskulską.

W taki sposób jeszcze nikt o świętym Józefie nie śpiewał!

Płytę będzie można zakupić od 27 marca 2017r. na naszej stronie.

Wydawcą krążka jest Fundacja Abba Pater, a jej producentami Jakub Tomalak i Michał Król.

 Wypowiedzi autorów:

„Zauważyłem we własnym życiu, że Pan Bóg „podsuwa” świętych. My bardzo ich potrzebujemy, ale oni też potrzebują nas, żebyśmy o nich mówili – nie po to tylko, żeby o nich było głośno, ale oni mają jakąś konkretną informację do przekazania nam tutaj, na ziemi, a która dotyczy relacji z Panem Bogiem. W moim przypadku św. Józef dotknął sfery bycia mężczyzną, bycia opiekunem, troski o dom – w pewnym momencie potrzebowałem konkretnych wskazówek i pojawił się właśnie św. Józef. W sposób wręcz brawurowy ingerował w moje życie w bardzo konkretnych sytuacjach, m.in. mieszkaniowych i finansowych. Były to sploty okoliczności, które nie mogły się w normalnym biegu wydarzyć. Mam wewnętrzną potrzebę tworzenia na temat tego Świętego. Pojawiło się sporo projektów – najnowszy z nich to „Akatyst”  – i zacząłem być kojarzony z pieśniami do świętego Józefa. To samo przychodzi do mnie i nie jest na takiej zasadzie, że ja czegoś bardzo intensywnie poszukuję, nie ma tu nic takiego, co można nazwać działaniem na siłę.”

– Jakub Tomalak

 

„Kilka lat temu dostałam od pewnego zakonnika śliczny obrazek ze świętym Józefem. Rysunek przedstawia Ojca, który jest bardzo szczęśliwy, trzymając na rękach Dzieciątko. Obaj uśmiechają się tak, jakby przed chwilą skończyli się droczyć.
Właśnie tak wyobrażam sobie świętego Józefa – jako męża i ojca, przed którym stało nie tylko niezwykłe zadanie, ale też otwierała się codziennie droga zwykłych trosk i radości tak bardzo nam bliskich.”

– Monika Maśnik

 

Na płycie:

 1. Psalm codzienności – Marzena Ugorna & AbbaPaterMusic
 2. Psalm do Ojca – Michał Król
 3. Psalm przysięgi – Martyna Jaskulska & Piotr Dejnak
 4. Psalm zawierzenia – Jakub Tomalak
 5. Kołysanka dla mamy – Michał Król
 6. Psalm betlejemski – Krzysztof Antkowiak
 7. Psalm ofiarowania – Martyna Jaskulska & Piotr Dejnak
 8. Spotkania – Michał Szyc
 9. Piosenka Adama – Krzysztof Antkowiak
 10. Psalm odnalezienia – Marcin Jajkiewicz
 11. Psalm odchodzenia – Jakub Tomalak
 12. Ty co nie zwątpiłaś nigdy – Kobieta z Ogrodu – Patrycja Kliber & AbbaPaterMusic