Konkurs – namaluj obraz Boga Ojca

Aktualności

Celem konkursu jest namalowanie barwnego obrazu Boga Ojca według czarno-białej kopii obrazu nieznanego autora powstałego na podstawie opisu Matki Eugenii Ravasio.

„Nie wierzcie, że jestem owym strasznym starcem, którego ludzie przedstawiają na swoich obrazach i w swoich książkach! Nie, nie jestem ani „młodszy” ani „starszy” od Mojego Syna i Mego Ducha Świętego!

Wszyscy ci, którzy wezwą mnie imieniem Ojca – choćby tylko jeden raz – nie zginą, ale pewni będą życia wiecznego razem z wybranymi” 

Bóg Ojciec objawił się siostrze Eugenii Ravasio 1 lipca i 12 sierpnia 1932 roku, treść objawienia zawarta jest w dwóch zeszytach. To jedyne objawienie Boga Ojca uznane przez Kościół po dziesięciu latach rygorystycznych badań jako zgodne z Ewangelią i Tradycją. Życzeniem Boga było ustanowienie święta ku czci Boga Ojca oraz namalowanie obrazu:

„Pragnę, aby wprowadzono Mnie do wszystkich rodzin, do szpitali, również do warsztatów i urzędów, do koszar, do sal – gdzie podejmują decyzje ministrowie państw – wreszcie wszędzie tam, gdzie znajdują się Moje stworzenia, choćby tylko jedno! Chcę, aby widzialnym znakiem Mojej niewidzialnej obecności był obraz: niech ukazuje, że tam jestem, rzeczywiście obecny”.

Konkurs adresowany jest do uczestników pełnoletnich, artystów profesjonalnych, studentów oraz artystów amatorów.

Pula nagród wynosi 6000 zł.

Na prace konkursowe czekamy do 30 czerwca 2019 roku, a wręczenie nagród odbędzie się podczas 8. Festiwalu Abba Pater, 4 sierpnia 2019 roku w Kaliszu.

Regulamin konkursu do pobrania poniżej.

Powrót

Bądź na bieżąco! Zapisz się do Newslettera.

Podaj swój adres e-mail: