Goście 8. Festiwalu Abba Pater

Systematycznie będziemy Was informować o gościach 8. Festiwalu Abba Pater. Już dzisiaj wiemy, że będą z nami:

Jakub Tomalak – dyrektor muzyczny całego 8. Festiwalu Abba Pater. Mąż Kingi, tata Zosi, Janka i Franka. Dyrygent, kompozytor, aranżer, wykładowca akademicki. Absolwent Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Doświadczenie: Absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. (więcej)

Marcin Zieliński jest liderem Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” działającej przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach. Opiekę kościelną nad wspólnotą oraz posługą Marcina sprawuje ks. proboszcz Jan Rawa. Działania wspólnoty zostały oficjalnie pobłogosławione przez biskupa diecezji łowickiej Andrzeja Franciszka Dziubę. Marcin znany jest ze swego zaangażowania w posługę uzdrawiania i głoszenia Słowa Bożego. Z Dobrą Nowiną o Bogu, który pragnie zbawić każdego człowieka, dotarł już do setek miejsc w Polsce i za granicą. Prywatnie absolwent AWF, zafascynowany piłką nożną.

Natalia Niemen to wokalistka, altowiolistka, plastyczka, autorka muzyki i tekstów. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.

Tomasz Nowak OP – kaznodzieja wędrowny, wykładowca homiletyki, przeor klasztoru w Łodzi. Współtworzy Dominikański Ośrodek Kaznodziejski. Jego największą pasją jest głoszenie Ewangelii i muzyka, szczególnie jazz. Towarzyszy inicjatywom związanym z modlitwą uwielbienia. Razem z muzykami, aktorami, tancerzami i innymi artystami, którym bliska jest ta idea; prowadzi warsztaty, rekolekcje i koncerty. Jak św. Dominik, chce głosić wszystkim, wszędzie i na wszystkie sposoby.

Beata Bednarz – absolwentka i pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Wokalistka poruszająca się w różnych gatunkach muzycznych. Od lat najbardziej kojarzona z nurtem gospel na polskiej scenie muzycznej. Laureatka i gość wielu festiwali. Jako muzyk sesyjny, zapraszana do nagrań i koncertów przez gwiazdy polskiej estrady m.in.: Marylę Rodowicz, Edytę Górniak, Kayah, Mietka Szcześniaka, Andrzeja Piasecznego czy Budkę Suflera. Współpracowała z chórem TGD. Przez kilka lat wraz z Lorą Szafran i Patrycją Golą tworzyły zespół BIG STARS. Dla wytwórni filmowej Disney, artystka zaśpiewała polskie wersje utworów do filmów: „Król Lew”, „Mój Brat Niedźwiedź 2” i „Księżniczka Żaba”. Jej głos dobrze znany jest także fanom „Tańca z gwiazdami”, gdzie można było ją usłyszeć we wszystkich dwudziestu jeden edycjach programu, w orkiestrach pod batutą Adama Sztaby i Tomka Szymusia. Wydała 11 solowych albumów.

Mieczysław Szcześniak urodził się 9 lipca 1964 roku w Kaliszu. Już jako sześciolatek śpiewał w zespole Ikary, a jako nastolatek rozpoczął współpracę z wrocławskim zespołem „Funk Factory”, z którym w 1984 roku zarejestrował swe pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie. Występował w przeglądach piosenki m.in. „Śpiewać każdy może” i w Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu, a w 1985 roku pojawił się w konkursie Debiutów na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie otrzymał główną nagrodę im. Anny Jantar za piosenkę „Przyszli o zmroku” (muz. Krzesimir Dębski, sł. Jacek Cygan). W 1987 r. rozpoczął studia w Katowicach, na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, oraz wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Jazz Jamboree z zespołami Walk Away i Sławomir Kulpowicz Group. W 1989 roku zaśpiewał na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ’89, gdzie zdobył główną nagrodę Bursztynowego Słowika oraz Nagrodę Dziennikarzy. Brał udział w wielu festiwalach, m.in.: Festiwal Złoty Orfeusz w Bułgarii – I miejsce oraz nagroda Mister Elegantiarum,Festiwal Intertalent w Austrii – I miejsce i Grand Prix, Festiwal Cesme w Turcji – I miejsce, oraz FIDOF w Nashville w USA – Złota Płyta Miasta Muzyki. (więcej)

Mateusz Mate.O Otremba – kompozytor, autor tekstów, wokalista, fotograf. Debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku albumem „Totalne Uwielbienie” (1997). Od tamtej pory nagrał kilkanaście albumów m.in.: „Jesteś dobry dla mnie” (2002), „Zapominam siebie” (2006), Mate.O Akustyczny i Przyjaciele „Usiądź przy mnie” DC&DVD (2012), „Pieśni Naszych Ojców” (2016), „Król wszechświatów” (2017). Jest również znany z wieloletniej współpracy jako wokalista i autor piosenek z zespołami: TGD oraz New Life’m. Współpracował z wybitnymi artystami jak: Natalia Niemen, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Paweł Bzim Zarecki, Piotr Wojtasik, Mieczysław Szcześniak. Jako Dyrektor Artystyczny współtworzy Betlejem w Polsce od 2017 roku.

Julia Stolpe – poznańska wokalistka, absolwentka Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu oraz Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej. Otwarta na każdy gatunek muzyczny, począwszy od muzyki chrześcijańskiej, soul po rockowe brzmienia. Udziela się jako muzyk sesyjny, chórzystka. Wieloletnia solistka zespołów poznańskich, koncertuje na terenie całej Polski i poza jej granicami. Ma na swoim koncie niezliczoną ilość występów w różnego rodzaju projektach muzycznych, od kameralnych koncertów, poprzez koncerty z gwiazdami polskiej sceny muzycznej oraz występy telewizyjne. Związana silnie z muzyką chrześcijańską, wokalistka zespołu Pinokio Brothers. Zespół jest w trakcie nagrywania trzeciej płyty. 

Michał Król to młody kompozytor, producent, wokalista i gitarzysta. Komponuje od 15-ego roku życia. W 2011 roku przebywał w Australii, inspirując się takimi zespołami jak Hillsong United czy Planetshakers. Zdobył „Certificate IV of Ministry” w Hillsong International Leadership College na kierunku “Muzyka Uwielbienia”. W 2013 roku Michał wydał swój debiutancki album “Twój Majestat”, którego tytułowa piosenka gościła wysoko na listach przebojów Radia Maryja przez wiele tygodni. Obecnie utwory Michała goszczą na antenach większości chrześcijańskich rozgłośni radiowych w Polsce, a jego teledyski emitowane w telewizjach chrześcijańskich jak Opoka i Trwam. Kolejne albumy to „Bohater Nieba” i „AKU ELE”, które są kolejnym odświeżeniem Michała muzyki. Wszystkie albumy są dostępne w księgarniach z muzyką chrześcijańską. Promując swoją muzykę, Michał z zespołem przejechał Polskę wzdłuż i wszerz, grając od kilkudziesięcioosobowych kameralnych koncertów przez występy dla wielotysięcznej widowni. Prywatnie: wraz z żoną Melanią i synem Nikodemem mieszkają w Gdańsku gdzie prowadzą uwielbienie w lokalnej wspólnocie.

Marta Ławska – laureatka licznych festiwali w Polsce i zagranicą. Występowała m.in. w Moskwie, Berlinie, Odessie, Paryżu, Fatimie, Londynie. Do najważniejszych sukcesów zalicza: Grand Prix XV Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Młodych Talentów, Odessa- Ukraina 2008; Grand Prix XVIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca ,,Majowa Nutka”, Częstochowa 2009; Grand Prix  XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej ,,Face the Music”, Brzeg 2010; 3 miejsce – Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Berliner Perle”, Berlin – Niemcy 2008; Wyróżnienie 1 stopnia – XIV Międzynarodowy Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej „Róża Wiatrów”, Moskwa – Rosja 2008. Uczestniczka 3. edycji telewizyjnego programu ,,X-Factor”. Udział w programie zakończyła na etapie Domu Jurorskiego, gdzie jej opiekunem był polski dziennikarz muzyczny, Kuba Wojewódzki. Od 2013 roku chórzystka i solistka chrześcijańskiego zespołu TGD. Wokalistka ma na swoim koncie trzy single, ,,Loneliness”, ,,W stanie ładu” oraz ,,Drzewa wiśni”. Aktorka i solistka Teatru Muzycznego w Łodzi. Martę można oglądać w dwóch spektaklach: ,,Sen nocy (nie)letniej” oraz ,,Jesus Christ Superstar”. Reprezentantka projektu ,,Jesus is Life”. Od 2017 roku Marta podjęła współpracę z Fundacją Holy Mary Team, z którą wspólnie stworzyła Holy Project i utwór ,,Jesus is Life”. Akcja ma służyć ewangelizacji w Polsce, jak i zagranicą. W 2018 roku rozpoczęła współpracę z zespołem Mocni w Duchu, Marta pojawiła się w partiach solowych i chóralnych na najnowszej płycie zespołu ,,Wake up!”.

Marzena Ugorna – okrzyknięta „wielką damą polskiego bluesa”. Półfinalistka III edycji The Voice of Poland. Laureatka programu Szansa na sukces, a także ogólnopolskich festiwali. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakochana w muzyce i jej magicznej sile. Muzyka jest tym, co ją inspiruje, co wyraża jej nastroje, interpretuje zdarzenia i daje energię do działania. Jedna z lepiej zapowiadających się artystek młodego pokolenia. Nieliczna, która stawia na treść i siłę przekazu. Autentyczna i wyrazista. Muzycznie określona. Obdarzona charakterystyczną “ciemną” barwą głosu. Pomysłodawca, dyrektor artystyczny i producent projektu Blues Symfonicznie w którym Artystka łączy dwa odległe światy muzyczne, najprawdziwszy w treści blues zestawiony z klasycznym brzmieniem orkiestry symfonicznej. Wkrótce ukaże się jej debiutancki singiel.

Adam Baron – od roku 2000 zagrał ponad 1000 koncertów na całym świecie. Od 2010 roku współtworzy zespół Pink Freud, z którym koncertował we wszystkich krajach Unii Europejskiej, oraz m.in. w Japonii, Korei, Kolumbii, Brazylii, Argentynie, Chinach i Rosji. Od 2009 jest członkiem i kierownikiem muzycznym zespołu The Lions (ex. Lion Vibrations).  Jest współzałożycielem powstałego w 2000 roku znanego w Europie wrocławskiego zespołu Miloopa, z którym współpracowałem do 2010 roku.  Pomiędzy 2012 a 2016 był członkiem kwintetu wybitnego europejskiego saksofonisty jazzowego Piotra Barona.  W 2004 współzałożył eksperymentalny zespół live drum’n bass Jabba Finasky, który jako jeden z pierwszych w Polsce wykonywał tę muzykę całkowicie na żywo!  Od 2000 roku pracuje jako aktywny muzyk sesyjny koncertując i nagrywając m.in. z O.S.T.R., Lao Che, Darią Zawiałow, Krzysztofem Zalewskim, Afromental, Wojciechem Mazolewskim,  Abradabem, Natalią Przybysz, Marią Sadowską, Blog 27, Ras Lutą, Marlene Johnson, Urszulą Dudziak, Old Friends Orchestra, Natural Dread Killaz, East West Rockers i wieloma innymi.  Od października 2015 jest Dyrektorem Internetu i nauczycielem w założonej przez niego Szkole Muzyki Nowoczesnej realizującej kształcenie w Policealnej Szkole Produkcji Muzycznej. 

Dominik Tuchołka – basista, muzyk sesyjny. Absolwent kierunku jazz i muzyka estradowa w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Żyje graniem, pracuje graniem i modli się graniem, a jego główne życiowe powołanie to bycie mężem i ojcem. Jest czynnie zaangażowany w wiele projektów muzycznych, gdzie obraca się w różnych stylistykach – od popu i rocka, poprzez gospel i neo soul, aż po jazz, fusion oraz folk. Współpracuje z takimi artystami, jak Poldek Twardowski, Kinga Kielich, Kuba Tomalak, Holygroove, Siewcy Lednicy

Dawid Wirmański – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, a prywatnie mąż Marty i ojciec Maksa. W swojej działalności muzycznej łączy aspekty pracy muzyka sesyjnego oraz współpracę m.in. z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, chórem Skowronki oraz The Friendstones Trio. Jako muzyk sesyjny występował m.in. z zespołem Jacka Piskorza, Andrzejem Krzywym, czy Olgą Bończyk. Udziela się również w projektach z muzyką chrześcijańską. W podejściu do instrumentu ceni sobie dbałość o brzmienie i precyzję, które niezależnie od stylistyki charakteryzują jego grę i pozwalają mu wyrażać siebie. 

Wróć do 8. FESTIWAL ABBA PATER

Bądź na bieżąco! Zapisz się do Newslettera.

Podaj swój adres e-mail: