8. Festiwal Abba Pater – fotorelacja

Aktualności, Festiwal, Wydarzenia

8. Festiwalu Abba Pater odbył się 4 sierpnia 2019 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej Kalisz Arena. 

Festiwal rozpoczął się o godzinie 1600 świadectwem Marcina Zielińskiego który jest liderem Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” działającej przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach. O godzinie 1750 wręczono nagrodę w konkursie na namalowanie obrazu Boga Ojca według czarno-białej kopii obrazu nieznanego autora powstałego na podstawie opisu Matki Eugenii Ravasio. Odebrała ją Patrycja Wojtanowska.

Następnie wierni wzięli udział w Eucharystii pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka, a homilię wygłosił o. Tomasz Nowak – kaznodzieja wędrowny, wykładowca homiletyki, przeor klasztoru w Łodzi, którego największą pasją jest głoszenie Ewangelii i muzyka, szczególnie jazz. Towarzyszy inicjatywom związanym z modlitwą uwielbienia. Razem z muzykami, aktorami, tancerzami i innymi artystami, którym bliska jest ta idea; prowadzi warsztaty, rekolekcje i koncerty. 

Po mszy świętej rozpoczęła się muzyczna część spotkania. W wielkim koncercie uwielbienia wystąpili wokaliści, muzycy, artyści związani z muzyką chrześcijańską oraz wielki chór złożony z uczestników warsztatów poprzedzających Festiwal Abba Pater. Chórem dyrygował Jakub Tomalak, współtwórca projektu Abba Mater Music, kompozytor, aranżer, wykładowca akademicki. Wiosną przyszłego roku na rynku pojawi się kolejna płyta Abba Pater Music, a na początku sierpnia ukazał się singiel promujący album. Utwór „Twoja Łaska”, do którego teledysk powstał w Kaliszu, swoją oficjalną premierę miał właśnie na festiwalu.

Jedną z gwiazd imprezy był kaliszanin, piosenkarz i kompozytor – Mieczysław Szcześniak, który od wielu lat bierze udział w tym wydarzeniu. Utwory zaśpiewała również jedna z lepiej zapowiadających się artystek młodego pokolenia, półfinalistka trzeciej edycji „The Voice Of Poland” Marzena Ugorna. Na scenie pojawili się: Natalia Niemen, Beata Bednarz, Mateusz Mate.O Otremba, Julia Stolpe, Michał Król, Marta Ławska, Adam Baron, Dominik Tuchołka, Dawid Wirmański i inni.

Media o 8. Festiwalu Abba Pater:

Chwile przed rozpoczęciem:

Modlitwa przez rozpoczęciem:

Świadectwo i modlitwa:

Eucharystia:

Koncert uwielbienia:

Powrót

Zapisz się do Newslettera. Zdobądź rabat -5% na zakupy w naszym sklepie.

Podaj swój adres e-mail:
Loading
Koszyk
0