Rozstrzygnięcie konkursu na namalowanie obrazu Boga Ojca

Aktualności

Celem konkursu było namalowanie barwnego obrazu Boga Ojca według czarno-białej kopii obrazu nieznanego autora powstałego na podstawie opisu Matki Eugenii Ravasio.

„Nie wierzcie, że jestem owym strasznym starcem, którego ludzie przedstawiają na swoich obrazach i w swoich książkach! Nie, nie jestem ani „młodszy” ani „starszy” od Mojego Syna i Mego Ducha Świętego!

Wszyscy ci, którzy wezwą mnie imieniem Ojca – choćby tylko jeden raz – nie zginą, ale pewni będą życia wiecznego razem z wybranymi” 

Bóg Ojciec objawił się siostrze Eugenii Ravasio 1 lipca i 12 sierpnia 1932 roku, treść objawienia zawarta jest w dwóch zeszytach. To jedyne objawienie Boga Ojca uznane przez Kościół po dziesięciu latach rygorystycznych badań jako zgodne z Ewangelią i Tradycją. Życzeniem Boga było ustanowienie święta ku czci Boga Ojca oraz namalowanie obrazu: 

„Pragnę, aby wprowadzono Mnie do wszystkich rodzin, do szpitali, również do warsztatów i urzędów, do koszar, do sal – gdzie podejmują decyzje ministrowie państw – wreszcie wszędzie tam, gdzie znajdują się Moje stworzenia, choćby tylko jedno! Chcę, aby widzialnym znakiem Mojej niewidzialnej obecności był obraz: niech ukazuje, że tam jestem, rzeczywiście obecny”.

Jury po zapoznaniu się ze wszystkimi nadesłanymi pracami oraz po przeprowadzeniu dyskusji na posiedzeniu w dniu 24 lipca 2019 roku postanowiło przyznać jedną główną nagrodę Pani Patrycji Wojtanowskiej.

Autor: Patrycja Wojtanowska

Nagroda zostanie wręczona podczas 8. Festiwalu Abba Pater 4 sierpnia 2019 roku w Kaliszu.

Inne nadesłane prace:

Autor: Justyna Mężydło
Autor: Natalia Krotowska
Autor: Małgorzata Jurczyk
Autor: Damian Wróbel
Autor: Iwona Karolak
Autor: Magdalena Mielczarek
Powrót

Zapisz się do Newslettera. Zdobądź rabat -5% na zakupy w naszym sklepie.

Podaj swój adres e-mail:
Loading
Koszyk
0