VI Koncert Przy Ruinach

Aktualności, Koncerty

XVII – wiecznej kaplicy loretańskiej w Skrzebowej

W sobotę 8 września już po raz szósty odbył się „Koncert przy ruinach” XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej w Skrzebowej. W tym wyjątkowym miejscu, które z tej okazji zostało specjalnie podświetlone, wykonane zostały „Psalmy Józefa”.

Utwory, do których teksty napisała Monika Maśnik a muzykę Jakub Tomalak, obrazowały codzienność Świętego Józefa jako męża i ojca – wszystko to w brzmieniach muzyki pop i rock. Wykonawcami koncertu byli młodzi wokaliści znani z różnych muzycznych projektów: Marzena Ugorna, Patrycja Kliber, Michał Gasz, Michał Król oraz Jakub Tomalak. Całość złożyła się na bardzo urokliwy, muzycznie – modlitewny wieczór, w którym uczestniczyło około 300 osób, m.in. poseł Tomasz Ławniczak, burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak i przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzej Matyba. 

Podczas koncertu zbierane były datki na operację serca 3-letniej Zosi – zebrano 3 655 złotych.

Koncert wpisał się w XXVI Europejskie Dni Dziedzictwa, czyli święto „otwartych zabytków”, jakie organizowane jest przez dwa wrześniowe weekendy w Polsce i innych krajach Europy. Zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, dzięki wsparcu finansowemu udzielonemu przez Gminę i Miasto Raszków, Powiat Ostrowski oraz firmę Weko Polska Sp. z o.o. we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Bieganinie oraz Kołem Gospodyń Wiejskich Moszczanka i Skrzebowa.

Tekst za: Ostrów Nasze Miasto.

Foto: Marcin Marciniak.

Powrót

Zapisz się do Newslettera. Zdobądź rabat -5% na zakupy w naszym sklepie.

Podaj swój adres e-mail:
Loading
Koszyk
0