Wczesna Komunia Święta 2021

Aktualności

W ramach działań Fundacji, współpracując z parafiami oraz rodzicami prowadzimy przygotowania dzieci do WCZESNEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ.

Kiedy mówimy o wczesnej Komunii Świętej, mamy na uwadze dzieci poniżej 7. roku życia, które przyjmują Eucharystię jeszcze przed rozpoczęciem szkoły podstawowej. W pierwszej klasie szkoły podstawowej bowiem rozpoczyna się zwyczajny cykl przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej przyjmowanej w drugiej klasie

Kanon 912. Kodeksu Prawa Kanonicznego stwierdza: „Dzieci wtedy można dopuścić do Komunii świętej, gdy posiadają wystarczające rozeznanie i są dokładnie przygotowane, tak by stosownie do swojej możliwości rozumiały tajemnicę Chrystusa oraz mogły z wiarą i pobożnością przyjąć Ciało Chrystusa”.

Dlaczego to robimy?
Bo jesteśmy przekonani, że małe dzieci też potrzebują wsparcia Łaski. Bo pragną bliskiej i osobistej relacji z Bogiem Ojcem. Bo mają wspaniałą intuicję wiary i zadają pytania godne mistyków. Bo lepiej je umocnić do mierzenia się z pokusami tego świata na samym początku świadomego życia, żeby rosły już karmione Ciałem Pańskim i w jakiś sposób – z Niego były budowane.

Eucharystia to centrum i szczyt chrześcijaństwa. Podtrzymuje, pogłębia i odnawia łaskę otrzymaną na chrzcie. Daje duszy to, co pokarm materialny daje ciału. Oczyszcza z grzechów powszednich, chroni przed popełnianiem kolejnych i pomaga wytrwać w dobru. Jednoczy z Chrystusem. Umacnia miłość. Buduje Kościół. Kiedy Pan Jezus powiedział: Bierzecie i jedzcie z tego wszyscy, to wszyscy dotyczyło również dzieci. Jezus prosił, żeby pozwolić dzieciom przychodzić do Niego, i stawiał je dorosłym za wzór.

Pragniesz, aby Twoje dziecko przystąpiło do wczesnej Komunii Świętej? Skontaktuj się z nami!
tel.: 609 775 844 – Kamila

Powrót

Zapisz się do Newslettera. Zdobądź rabat -5% na zakupy w naszym sklepie.

Podaj swój adres e-mail:
Loading