Muzyka

Wbrew pozorom muzyka chrześcijańska to nie tylko kolędy i pieśni kościelne. Piosenki religijne to tak naprawdę utwory jak wszystkie inne, wyróżnia je jedynie to, że tekst nawiązuje do miłości Boga, znanych postaci lub wydarzeń religijnych. Oznacza to, że muzyka religijna nie musi wcale być słuchana jedynie podczas Mszy Świętych, czy w okolicach wszelakich świąt, a można cieszyć się nią w każdych okolicznościach na przykład w trakcie podróży lub odpoczynku. Muzyka kościelna jest niezwykle zróżnicowana, a zarazem inspirująca, przez co świetnie nadaje się do słuchania na co dzień i z każdym dniem zyskuje coraz więcej zwolenników.

Obecnie można znaleźć wielu wykonawców, którzy tworzą muzykę religijną według ich konkretnego stylu. Pośród utworów religijnych można znaleźć zarówno kawałki rockowe, jak i śpiewane przez chóry. Różnorodność utworów religijnych sprawia, że tak naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie.

Muzyka religijna często porusza tematy naszego życia codziennego, więc może podnosić na duchu, motywować do dalszego działania, inspirować, zmuszać do refleksji, a także relaksować. Pozwala ona zwrócić uwagę na rzeczy, które nie zawsze są przez nas dostrzegane. Świadczy to tylko i wyłącznie o tym, że piosenki chrześcijańskie nadają się idealnie do słuchania zarówno w tych lepszych, jak i gorszych chwilach naszego życia.

Muzyka religijna pełni także funkcję dydaktyczną – często można znaleźć w niej odpowiedzi na liczne pytania, które zadajemy sobie w życiu.  W przypadku młodszych odbiorców muzyka kościelna łączy naukę i zabawę poprzez zestawienie radosnych melodii z informacjami o najważniejszych wydarzeniach Pisma Świętego, pokazaniem chrześcijańskich wartości, a także miłości do bliźniego. Piosenki chrześcijańskie mogą być także ciekawym urozmaiceniem codziennej modlitwy.

Ze względu na ich zróżnicowanie płyty z pieśniami uwielbienia to świetny pomysł na prezent. Występują one w praktycznie wszystkich gatunkach muzycznych, przez co naprawdę ciężko nie trafić w czyiś gust, pod warunkiem, że znamy osobę, której chcemy dać taki prezent. Z takiego prezentu z pewnością ucieszą się osoby, które po prostu lubią posłuchać muzyki, która wpada w ucho, a także miłośnicy utworów z bardziej wartościowym przesłaniem.

W powstawanie muzyki religijnej często angażują się znani wykonawcy, dzięki czemu oprócz możliwości posłuchania utworów z mądrym przesłaniem, możemy podarować bliskim płytę w wykonaniu ich ulubionego artysty. Piosenki religijne są prezentem idealnym zarówno dla dzieci, które nie są jeszcze w stanie czytać samodzielnie Biblii, jak i dla osób starszych, których stan zdrowia to uniemożliwia. Innymi słowy jest to genialny sposób na umacnianie swojej wiary i zbliżenie się do Boga bez żadnych większych trudności.

W naszym sklepie dostępnych jest kilka płyt z utworami chrześcijańskimi. Utwory na płycie ,,Psalmy Józefa” znacząco odbiegają od psalmów, jakie możemy usłyszeć w trakcie Mszy Świętej. Jak sam tytuł wskazuje, płyta ukazuje życie codzienne Józefa za pomocą popu i rocka w ich najróżniejszych odcieniach. Dzięki przyjemnemu brzmieniu utwory idealnie nadają się do codziennego słuchania na przykład w samochodzie. Z kolei ,,Akatyst ku czci Świętego Józefa to projekt liturgiczno-muzyczny będący hymnem chrześcijańskich kościołów wschodnich, którego początki sięgają aż V wieku. Utwory są wykonywane przez kilkunastoosobowy chór męski ku czci św. Józefa Oblubieńca Bogarodzicy.

Wyświetlanie 1–12 z 22 wyników