Różańce

W naszym sklepie możecie znaleźć szeroką ofertę różańców na każdą kieszeń. Dostępne są zarówno tańsze drewniane różańce na sznureczku jak i bardziej eleganckie różańce np. ze szklanych koralików na srebrnym łańcuszku z efektem “mrożonego szkła”. Różańce dostępne w naszym sklepie nadają się idealnie na prezent na każdą okazję – zarówno na prezent świąteczny, urodzinowy, jak i na prezent z okazji ważnego wydarzenia takiego jak Chrzest, Pierwsza Komunia czy Ślub. Możecie znaleźć idealny różaniec na sznurku jak i różaniec na łańcuszku a koraliki mają najróżniejsze kolory i faktury – możecie znaleźć różaniec drewniany, różaniec kryształowy, metalowy oraz szklany. Zdajemy sobie również sprawę z tego, że każdy z nas ma swoich ulubionych Świętych i patronów, jak i nabożeństwo do konkretnych objawień Maryjnych. Dlatego w naszym sklepie znaleźć możecie różaniec ze Św. Faustyną, różaniec ze Św. Janem Pawłem II, z Matką Bożą Fatimską, Matką Boską Częstochowską, z Jezusem Miłosiernym jak i unikalne różańce z Bogiem Ojcem z pięknym Krzyżem przedstawiającym Trójcę Świętą.

Jak odmawiać różaniec?

Każdy, kto zna sześć łatwych modlitw i tajemnice różańca, może odmawiać różaniec!

Różaniec zaczyna się od “Wyznania Wiary”, po którym następuje modlitwa “Ojciec Nasz” i trzy “Zdrowaś Maryjo” (tradycyjnie ofiarowane za wzrost wiary, nadziei i miłości), potem następuje “Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu” zakończone modlitwą Fatimską. Następnie przechodzimy do medytowania nad pięcioma Tajemnicami Różańca. Każda z pięciu części różańca składa się z jednego “Ojcze Nasz” i dziesięciu “Zdrowaś Maryjo”, zakończonych przez “Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu” i modlitwą Fatimską.

Na różańcu można modlić się nie tylko modlitwą różańcową, ale również można odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Różaniec do Boga Ojca jak i Różaniec Pompejański.

Krótka historia Różańca

Słowo różaniec pochodzi od łacińskiego słowa “Rosarius”, które oznacza „wianek” lub „bukiet kwiatów”. Można więc powiedzieć że różaniec to bukiet modlitwy ofiarowanej Bogu. Nie wiadomo gdzie i kiedy zaczęła się modlitwa różańcowa. Używanie koralików jako pomocy w modlitwie ma długą historię zarówno w Kościele katolickim jak i w innych religiach. Łańcuch koralików pomaga w utrzymaniu tempa modlitwy, a powtarzanie stanowi tło dla medytacji.

Chociaż pochodzenie różańca jest nieznane, nie można zaprzeczyć, że jego popularność znacznie wzrosła w XII wieku dzięki kazaniom św. Dominika. Święty Dominik zachęcał do modlitwy różańcowej jako lekarstwa na herezję. Medytacja nad tajemnicami stała się fundamentem prawd wiary. Ten święty widział również w modlitwie antidotum na grzech.

Od setek lat wielu papieży zachęcało do tego nabożeństwa. Ciekawy przykład propagowania tej modlitwy pochodzi z czasów panowania papieża Piusa V (1566-1572). W tym czasie tureccy muzułmanie aktywnie dążyli do podboju chrześcijańskiej Europy i odnosili znaczące sukcesy w swoich podbojach. Europa znajdowała się w prawdziwym niebezpieczeństwie.

Papież Pius V prosił wszystkich wiernych aby modlili się i prosili o wstawiennictwo Maryi. W słynnej bitwie pod Lepanto 7 października 1571 roku siły chrześcijańskie pokonały turecką flotę i skutecznie zakończyły groźbę podboju przez muzułmanów.

Aby docenić skuteczność odmawiania różańca i podziękować Matce Boskiej za jej wstawiennictwo, Pius ustanowił święto Różańca Świętego, które obchodzone jest w październiku każdego roku.

Wyświetlanie 1–12 z 19 wyników